czwartek, 2 lutego 2012

Czytacie?

Prowadzimy czasami z mężem dyskusję na temat książek. Odkąd pamiętam to nie tyle czytałam książki, co je pochłaniałam. Dla mnie słowo pisane jest niezbędne do życia, jak tlen, czy jedzenie. Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy nie czytają w ogóle, a wręcz uważają, że to strata czasu! Wiem doskonale jak to jest, gdy jest praca, dom, dzieci, ale nie trzeba przecież czytać rozpraw filozoficznych, a literatura może również dostarczyć rozrywki. Powiem więcej: uważam, że ludzie, którzy reprezentują tzw. inteligencję (czyt. mają wyższe wykształcenie), wręcz mają obowiązek czytania książek!!! 
 Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat. Ciekawa jestem opinii zaglądających na mój blog. Piszcie, czy lubicie czytać, kiedy macie na to czas i co wybieracie!
***
Na koniec karteczka, którą ostatnio zrobiłam po odebraniu przesyłki z Lemonade...

Kilka szczegółów:Dobranoc:)

6 komentarzy:

 1. Czytam i wiem,że świat będzie istniał i będą mądre dzieci,bo są rodzice, którzy uwielbiają książki.W moim życiu książki(różne)stanowią bardzo ważny aspekti staram się tego "wirusa"rozprzestrzenić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak czytanie to ważna sprawa, ale bardzo mi się nie podoba forma twojego postu, myślę, że mogłaś obrazić sporą grupę ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie przypadkowo czytając Twoją opinię na temat korelacji książek i inteligencji mogę stwierdzić, że: 1.Mam takie same zdanie jak mój przedmówca-forma postu bardzo tendencyjna i obraźliwa, znam wielu ludzi inteligentnych, którzy nie posiadają wyższego wykształcenia!! 2.Nie można jednoznacznie stwierdzić, że inteligencja wzrasta wraz z liczbą przeczytanaych ksiązek - ją się ma albo nie i jak widać w Twoim przypadku jest podobnie. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co za głupia dyskusja sie tu zaczeła .... u nas tylko czytamy bajki dziecią moze one kiedys same beda czytac duzo ksiazek
   w.

   Usuń
 4. uwielbiam czytać ksiażki choć nie zawsze mam na to czas :( bywa że zarywam nocki żeby coś przeczytać ;) najważniejsze zacząć - bo potem to chodzę z książką wszędzie i wykorzystuję każdą wolną chwilę jak już mnie wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również uważam, że czytanie jest bardzo ważne ;)
  Śliczna karteczka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)