czwartek, 29 marca 2012

Kasa jako prezent

Przychodzi taki moment w życiu każdego dziecka, gdy bardziej się cieszy jak dostanie pieniądze, niż prezent. Trudno mi ocenić kiedy pojawia się ten czas, aczkolwiek do końca życia zapamiętam chwilę, gdy wręczyłam chrześniakowi i jego siostrze po papierowym pieniążku tak bez okazji, na "czekoladę". Wybuch radości zaskoczył mnie totalnie, a odpowiedzi na co zamierzają wydać kaskę jeszcze bardziej. Asia postanowiła kupić gazetki z jakimiś gadżetami (usłyszałam coś o Hannah Montana), a Wiktor (lat 6) z poważną miną zakomunikował, że zbiera na dom!!!
Skoro dzieci wolą pieniądze, co może pozwoli im nauczyć się zarządzania bądź co bądź, własnym budżetem, postanowiłam w ramach "zająca" podarować im kartki - portfele, z wkładką rzecz jasna. W zeszłym roku zrobiłam jeden dla Kacpra:
Wczoraj usiadłam i przygotowałam dwa portfele: dla Asi i Wiktora.


Według mnie, portfele to świetny sposób, aby wręczyć dziecku gotówkę, bo co? W kopercie?
Co myślicie o dawaniu kasy na prezent? Kiedy waszym zdaniem jest na to dobry moment?
***
Przyjemności...

5 komentarzy:

 1. moje maluchy co miesiąc dostają pieniądze od babci każde po 25 zł pieniążki lądują w skarbonce. Kuba mówi ze zbiera na trampolinę i rower . najgorsze jest jak mowie w sklepie ze nie mam pieniędzy na jakąś gazetkę z zabawką gratis to młody ze ma pieniądze w SHREKU (skarbonce):PPPP
  wiola
  ps. tak tak rośnie ci chrześniak materialista

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest dobry pomysł, zwłaszcza problem z głowy jeśli chodzi o nas bo nie musimy biegać po sklepach i wymyślać prezenty :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale śliczne, zdecydowanie fajniejsze niż standardowa koperta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł przetestowany wiele razy.Moje dziecko "składało na rower,książkę, słuchawki".W ten sposób maluchy ucza się ,że pieniądze nie rosną w kieszeniach rodziców,uczą się szacunku i wdzięczności dla darczyńców.Portfele piękne, dzieci to docenią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)