sobota, 23 kwietnia 2016

Wielka Zbiórka Książek dla Małych Pacjentów!

Z okazji Światowego Dnia Książki (23 kwietnia) przychodzę do Was z prośbą o dołączenie do bardzo ważnej akcji czytelniczej. Fundacja Zaczytani już drugi raz zbiera książki dla małych pacjentów szpitali.

Przedszkole, do którego chodzą moi chłopcy bierze udział w zbiórce, więc na poniedziałek szykuje torbę książek. 


Co to za akcja?


Fundacja dostarcza książki do m.in. do placówek medycznych w całej Polsce tworząc mini biblioteki. Dzieci w czasie pobytu mogą je wypożyczać, a po skończonym leczeniu zabrać ulubioną pozycję do domu. 

Czas i miejsce akcji Akcja trwa od 22 kwietnia do 22 maja i obejmuje cały kraj. Książki można oddawać w pięciu miastach: Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, w 500 miejscach - m.in. szkołach, przedszkolach, teatrach, kawiarniach, księgarniach a nawet klubach fitness. Na stronie fundacji możecie sprawdzić dokładnie co, gdzie i jak. Można również wysyłać paczki do siedziby Zaczytanych. 

Kto może pomóc?


Jeśli masz w domu książki dla dzieci, które są w dobrym stanie, a nie są potrzebne to akcja skierowana jest do Ciebie!

Jeśli masz książki z czasów z swojej młodości, które trzymasz z sentymentu, ale do nich nie zaglądasz, to może warto oddać je nastolatkowi co się nudzi w szpitalu?

Jeśli uważasz, że akcja jest super i chcesz poprzeć rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, to możesz wpłacić pieniądze na konto fundacji, albo kupić choćby jedną książkę i przekazać.

Wiosenne porządki


Może ta bajkoterapia to idealny moment, aby zrobić porządki w biblioteczce swojej i dzieci. Akcja idealnie wpisuje się wiosenną odnowę domu, więc do dzieła! Zbierajcie książki i przekazujcie w ręce potrzebujących oderwania od rzeczywistości dzieciaków. Piszcie u siebie na blogach, udostępniajcie na Fb. Możecie pobrać moje zdjęcie i rozpowszechniać do woli.

W razie wątpliwości i pytań: wszelkie informacje są na stronie internetowej i facebooku

Pozdrawiam serdecznie.
Ula

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)