piątek, 8 lipca 2016

Co warto przywieźć z wakacji nad polskim morzem!

tatuaż z henny

Polskie morze to kierunek naszych wakacyjnych urlopów. Oczywiście jest to opcja ryzykowna, aczkolwiek dość wygodna dla nas. Ostatnie dwa lata jeździliśmy do Rowów, które już dobrze znamy. Za każdym razem przywozimy coś na pamiątkę, a ja do swoich prac ręcznych ;)


Co przywieźć z wakacji nad polskim morzem?


Oczywiście wszystko to kwestia indywidualna, ale część można znaleźć na plaży, a część zwyczajnie kupić. Jako pamiątkę z podróży. 

Muszelki, kamyki i piasek


Warto poszukać ładnych muszelek na plaży, albo zwyczajnie kupić na nadmorskich stoiskach. W zeszłym roku z takiego miksu zrobiłam ramkę na zdjęcia z magnesem na lodówkę. Idealny prezent dla np. dziadków. 

Piasek może wydać się lekko kontrowersyjnym pomysłem, ale można go potem wykorzystać w projektach kreatywnych, np. do lampionów. Warto zapakować do suchej, plastikowej butelki białego, czystego piasku. Serio. ;)


Książki


To taka tradycja rodzinna, że nie zabieramy książek ze sobą, tylko na miejscu wybieramy coś lekkiego i przyjemnego. Preferuję bestselery sprzed lat, prozę kobiecą i kryminały. Chociaż biografia też się czasami trafi. Kupujemy w namiotach z tanią książką, chociaż pewna blogerka skarżyła się niedawno, że teraz nie ma atrakcyjnych ofert. Zrobiło się drogo w porównaniu z księgarniami internetowymi, czy specjalnymi ofertami np. z Arosa. Pojedziemy - zobaczymy! ;)

książki z wakacji 2015
Wakacje 2015

Specjały - np. ryby


Ostatnie dwa lata jeździliśmy do nadmorskich Rowów, a ponieważ wcześniej też tam bywaliśmy, to mamy już swoje ulubione miejsca, gdzie jemy i kupujemy np. ryby. Często przywozimy do domu tatar z łososia, który jest idealnie przyprawiony, więc mogłabym go jeść tonami. Tylko ta cena...

Piwo regionalne


Przyznaję się bez bicia, że nie jestem smakoszem piwa, ale na każdym wyjeździe próbuję piwa z okolicznych browarów. Często też przywozimy coś na spróbowanie dla rodziny. Taka kolejna tradycja rodzinna. W Rowach pijemy najczęściej piwo Brok, może nie do końca lokalne, ale nadmorskie. ;)


Coś estetycznego i praktycznego do domu


Znalezienie czego ładnego, a zarazem praktycznego może być trudnym zadaniem w całej masie kiczu. Zalecam umiar w kolorach i dodatkach. W zeszłym roku widziałam szklane lampiony, z dodatkiem grubego, białego sznurka, z jasnym piaskiem i błękitnymi dodatkami. W sam raz na balkon w wakacyjnej odsłonie. Nie kupiłam, bo w planach miałam zrobienie czegoś takiego samodzielnie, ale nie udało się. Zresztą, jako pamiątka to byłby zakup idealny. 

W tym roku myślę, nad zakupem kilku gadżetów, które w przyszłym roku wprowadzą nadmorski klimat na nasz balkon. 

Od razu zaznaczam, że myślę o takim z henny, który z czasem się zmywa. To może być idealna ozdoba ciała w czasie urlopu pod warunkiem, że znajdziemy osobę, która ma wprawę i odrobinę gustu. Robią to najczęściej dziewczyny z gotowych szablonów, więc liczy się dokładność i precyzja. Dwa lata temu zrobiliśmy Jasiowi Myszkę Miki i okazało się, że to był idealny znak rozpoznawczy, gdy nam się zgubił... :(

Zdjęcia


W obecnych czasach robienie zdjęć to żaden problem. Wręcz przeciwnie. Najczęściej mamy ich po przyjeździe z wakacji tak dużo, że do nich nie zaglądamy. Dlatego mam dla Was pewną wskazówkę. Codziennie wieczorem (albo z samego rana) zróbcie selekcję. Przejrzyjcie i zostawcie tylko najlepsze. Dzięki temu łatwiej będzie je ogarnąć i np. wywołać do albumu. 

Zdjęcia z wakacji to idealne antidotum na jesienne i zimowe smuteczki. Album możecie kupić gotowy, zrobić fotoksiążkę, ale zrobić od początku do końca samemu. Zajrzycie do zakładki albumy na blogu, a może coś Was zainspiruje? Szczególnie wersja wakacyjna!
zdjęcia z wakacji to idealna pamiątka
Lato 2015

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, więc jeśli macie jakieś pomysły to śmiało piszcie w komentarzu. 
A przy okazji może Was zainteresują starsze wpisy:

Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam serdecznie (jeszcze przed wyjazdem nad morze) :)
Ula

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)