wtorek, 3 marca 2015

Ach ta Joan!

     Kolejna książka za mną. Trudno było ją znaleźć, bo to już starsza pozycja, ale na dzień dzisiejszy możecie ją kupić w Aros.pl.
Okładka Joan Collins Świat według Joan raczej kiczowata, ale potem jest już tylko lepiej.


     Od razu napiszę, że to nie jest biografia, tylko spostrzeżenia na temat życia, obecnego świata i tego z czasów jej młodości. Wszystkie jej wywody na temat wychowania, odżywiania, zachowywania, starzenia się, mody są bardzo ciekawe, nie za długie, nie za krótkie. Sporo w książce jest elementów o aktorach, reżyserach, nagrodach itp. Bardzo interesujące. 


    Autorka jest bardzo szczera odnośnie swojego życia, ale nie w sposób skandaliczny. Przyznaje się co jej wyszło w życiu, a co mogła zrobić inaczej. Aktorka znana jest w Polsce głównie z roli Alexis w serialu Dynastia i reklamy batona, ale ta Angielka ( czuje się Angielką, nie Brytyjką!) ma spory dorobek kinowy, telewizyjny i teatralny. No i małżeński! Cztery rozwody i piąty ślub za nią.    W samej książce autorka sporo opowiedziała o fenomenie Dynastii, o postaci wykreowanej przez siebie, o strojach (ach te lata 90-te!). Pamiętam te czasy, więc to trochę powrót do dzieciństwa.\
Szperając w necie natknęłam się na koszulkę, która świadczy o niesłabnącej popularności postaci granej przez Joan.


     Joan Collins to prawdziwa dama, bystra i ciepła kobieta- taki mam jej obraz po tej książce. Jak dla mnie Świat według Joan to fantastyczna rozrywka i polecam wam ją gorąco! Bardzo ciekawie, z humorem, dystansem i niebanalnie. Czyta się bosko! Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)