czwartek, 2 czerwca 2016

Jak stworzyć w domu atmosferę Euro 2016?

domowe oglądanie meczów piłkarskich
Od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku 24 najlepsze drużyny Europy będą rywalizować na boiskach Francji.Termin rozpoczęcia tego święta wszystkich fanów piłki nożnej, czyli Euro 2016,  zbliża się nieuchronnie, więc można zacząć przygotowania! 

Nie należę do fanów piłki nożnej, ale mąż i syn uwielbiają mecze, więc nie pozostaje mi nic innego jak się dostosować i przeczekać... ;)

Jak stworzyć atmosferę Euro w domu? 


Wystarczy wprowadzić kilka elementów, aby zrobiło się gorąco! 

1. MUZYKA

Proponuje zacząć od muzyki, bo jak wiadomo dobry utwór wprowadza nastrój i będzie popularny długo po zakończeniu rozgrywek. Na YouTube stworzyłam listę pt. Piłkarska lista. Zachęcam Was do odsłuchania i zaproponowania swoich utworów.
Ważne, aby słuchać głośno i często, aby również sąsiedzi poczuli magię piłki nożnej! ;)

2. STRÓJ


Warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. W tej chwili nawet dyskonty mają w swojej ofercie koszulki, spodenki, bluzy damskie, męskie i dziecięce. Wszystkie czapeczki, czapki, szaliki mile widziane.Wszystko w barwach biało - czerwonych, bo oczywiście kibicujemy Polakom. Jak długo się da! ;)
strój na Euro 2016
stroje kibiców euro 2016
Jaś ma strój polskiej reprezentacji siatkówki, ale według mnie pasuje również do Euro 2016. Prawda?
strój siatkarski dla dziecka

3. Makijaż


Tutaj mamy już równouprawnienie na całego! Barwy wojenne, tfu, reprezentacji może mieć każdy. Wystarczy zaopatrzyć się w kredki, albo sztyft kolorowy.
sztyft do malowania twarzy
My mamy już od jakiegoś czasu kredki, wydają się bardziej uniwersalne. Nie wiadomo jak długo będziemy mogli kibicować Polakom...
malowanie twarzy kibicowi

4. Gadżety

Poduszki, pościel, ręczniki, flagi, kubki, plakaty - wszystko to zapewni odpowiednią atmosferę do kibicowania. Oczywiście nie wolno zapomnieć o piłce. Choćby jednej. Musi być i basta!
euro 2016
Nasza domowa maskotka już ubrana.
euro 2016

5. Jedzenie i picie

Ten punkt wydaje się najprostszy i oczywisty. Przynajmniej stereotypowo kibic piłkarski kojarzy się z piwem i czipsami, a przynajmniej tak mówią reklamy ;) 
Myślę, że w czasie Euro 2016 wszystkie punkty serwujące jedzenie na wynos będą miały więcej pracy, przede wszystkim pizzerie. Oczywiście można przygotować własne przekąski, nawet bardziej FIT, więc jestem ciekawa, czy możecie coś zaproponować? 

Na koniec informacja, której rzekomo tylko kobiety nie mogą zrozumieć.

Co to jest spalony?

  1. Jeśli zawodnik z drużyny A wybija piłkę (w kierunku bramki), i jeśli inny zawodnik (również z drużyny A) jest za linią (tej najbliżej bramki) sam (tzn. żaden zawodnik z drużyny B jej nie przekroczył) to wtedy jest spalony :-)
  2. Inaczej - wersja obrazkowa:
    obrazowe wyjaśnienie spalonego
Według terminarza po raz pierwszy zmagania Polaków będziemy mogli zobaczyć 12 czerwca, więc zostało jeszcze kilka dni na przygotowania. :)

Może podzielicie się swoimi odczuciami na temat samej piłki nożnej, Euro 2016? Oglądacie? Szykujecie się na to święto kibiców, a może wprost przeciwnie - nawet nie wiedzieliście, że coś takiego istnieje??? ;) Piszcie śmiało.
Pozdrawiam.
Ula

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)