czwartek, 21 czerwca 2012

Autobiografia Erica ClaptonaKsiążka dosłownie poraża szczerością i bezkompromisowością autora wobec swojego życia. Bez skrępowania i wstydu opisuje swoją rodzinę, swoje uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a także związki z  kobietami.
Najważniejsza jednak w całej książce jest muzyka. Dzięki tym wspomnieniom, teraz sześćdziesięciosiedmioletniego muzyka, możemy zajrzeć za kulisy koncertów znanych muzyków. O wielu z nich nie słyszałam, ale takie nazwiska jak Jimi Hendrix, John Lennon,George Harrison czy Aretha Franklin robią wrażenie. Eric opisał branżę muzyczną, sposób funkcjonowania grup, organizowanie koncertów, a także okoliczności powstawania największych swoich przebojów, np. Laylę.

Autobiografię czyta się świetnie ze względu na ciekawego bohatera, ale także dlatego, że napisana jest chronologicznie i logicznie. Dzięki mnogości dat i faktów czytelnik bez problemu przenosi się do czasów opisywanych przez Claptona. Książka ta jest pozycją obowiązkową dla każdego fana muzyki, ale także miłośnika dobrej literatury. Polecam!

Ula

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz mi komentarz :)